Belka
Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

SPOTKANIE ZESPOŁU DS. NAZEWNICTWA ULIC

Data publikacji: 2016-12-13, Data modyfikacji: 2017-03-27
A A AWydrukDrukuj  
 
SPOTKANIE ZESPOŁU DS. NAZEWNICTWA ULIC

W dniu 13 grudnia 2016 roku pod przewodnictwem Zastępcy Prezydenta ds. społecznych Jacka Woźniaka zebrał się Zespół ds. nazewnictwa ulic. W związku z "Ustawą z dnia 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej" w Kołobrzegu muszę być zmienione niektóre nazw ulic.

Instytut Pamięci Narodowej wskazał, iż nowe nazwy powinny uzyskać: ul. Kniewskiego, ul. Zbowidowców, ul. Walki Młodych, Plac 18 Marca, ul. Jedności Narodowej oraz park o tej nazwie. Członkowie Zespołu zgodzili się z opinią IPN w sprawie dwóch pierwszych ulic. Co do kolejnych nie ma jednoznacznej oceny. Jednym z rozwiązań jest przyjęcie w drodze uchwał Rady Miasta dotychczasowych nazw wraz uzasadnieniem odnosząc się do nazwy z każdej z ulic lub zmiana nazewnictwa. W tej sprawie Urząd Miasta wkrótce zwróci się do mieszkańców o wyrażenie opinii.

redakcja, Źródło artykułu: http://miasto.kolobrzeg.eu/, Autor zdjęć: http://miasto.kolobrzeg.eu/
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    Powiat kołobrzeski - powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w Kołobrzegu. W skład powiatu wchodzą gminy: Dygowo, Gościno, Kołobrzeg, Rymań, Siemyśl i Ustronie Morskie, zajmując powierzchnię 724,66 km kw.

    Atrakcje turystyczne stanowią przede wszytskim Bałtyk i nadmorskie plaże, a także: rzeka Parsęta, lasy, port i dzielnica uzdrowiskowa czy wyspa solna. Do zabytków zaliczają sie: latarnia morska, wieża ciśnień, Akademia Rycerska, Baszta Lontowa, fortyfikacje twierdzy głównie z XVIII i XIX wieku, Pałac rodziny Brunszwickich w którym mieści się Muzeum Oręża Polskiego, łaźnia miejska, Bazylika Najświętszej Maryi Panny, Kościół parafialny Niepokalanego Poczęcia NMP czy Kościół Św. Jana Chrzciciela.

    Gospodarka powiatu oparta jest głównie na turystyce, przemyśle rolno - spożywczym z przetwórstwem ryb, a także drobnym przemyśle mechanicznym.

    Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 6 i 11.
     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola