Piątek, 26 Kwietnia 2024   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

15. kolejka: Kotwica vs Trefl 54:76

Data publikacji: 2013-01-04, Data modyfikacji: 2013-03-03
A A AWydrukDrukuj

Lepiej spotkanie rozpoczęli zawodnicy z Sopotu, chociaż Kotwica grała bardzo ambitnie. W pierwszej kwarcie Treflowi udało się wyjść na prowadzenie 14:6 po rzucie wolnym Adama Waczyńskiego, a później bardzo długo goście utrzymywali około sześciopunktową przewagę.

Zawodnicy trenera Mariusza Niedbalskiego, gdy tylko nadarzała się ku temu okazja, grali szybkie, krótkie akcje. Dodatkowo nieźle pod koszami radził sobie Kurl Looby, który nie tylko zbierał, ale i punktował oraz blokował. Pod koniec pierwszej połowy Treflowi udało się wyjść na 12-punktowe prowadzenie. Dobrze w Kotwicy radzili sobie Amerykanie: Demetrius Brown i Sean Mosley, ale brakowało im wsparcia od reszty drużyny. W kolejnych częściach meczu sopocianie kontrolowali sytuację na parkiecie i nie dawali się dogonić. W ostatniej kwarcie po trafieniu z dystansu Michała Michalaka Trefl wygrywał nawet 63:44. Wysokie prowadzenie dało możliwość wpuszczenia na parkiet w ekipie gości młodszych graczy - zagrali David Bembly i Aleksander Lebiedziński. W całym meczu zabrakło za to Marcina Stefańskiego. Trefl w całym spotkaniu był drużyną skuteczniejszą (szczególnie w rzutach za dwa punkty) i grającą bardziej zespołowo (16 asyst). Najlepszym zawodnikiem Trefla był Filip Dylewicz, który zdobył 14 punktów i 10 zbiórek. 17 punktów dla Kotwicy rzucił Sean Mosley.

Etap I - Kolejka 15 | 04.01.2013 18:00