Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

2. kolejka NBA (Nadbałtycki Basket Amatorski)

Data publikacji: 2012-11-13, Data modyfikacji: 2013-03-04
A A AWydrukDrukuj

W Święto Niepodległości na Hali przy ul. Wąskiej 1 rozegrana została 2 kolejka Nadmorskiego Basketu Amatorskiego. Lider po pierwszej kolejce, czyli zespół Europe-Direct musiał uznać wyższość zespołu Awarii.

Po pierwszej dość wyrównanej kwarcie Awaria w 2 kwarcie złapała odpowiedni rytm i zaczęła stopniowo powiększać swoją przewagę, która na koniec meczu wyniosła aż 37 punktów. Świetny mecz rozegrał Krzysztof Satro, który zdobył najwięcej punktów w kolejce - 29. W zespole Europe-Direct dobrze spisywał się Kacper Kucharczyk, który ponownie był liderem swojego zespołu zdobywając 18 punktów.

Zespół Basketu wygrał pierwszy mecz w sezonie pokonując zespół E-Kg. Do zwycięstwa poprowadził zespół Piotr Marciocha zdobywając 18 punktów, w tym 3-krotnie trafił za 3 punkty. Zespół E-Kg stawił się w szerszym składzie niż w pierwszej kolejce ale to nie uchroniło ich od porażki.

Mecz Akropolis z B.T. Mega-Tour zaczął się od wyrównanej walki, kosz za kosz. Taki obraz meczu trwał jednak krótko bo już w 2 kwarcie zespół Akropolis zaczął grać zdecydowanie skuteczniej i przed 4 kwartą wygrywali już 18 punktami. W ostatniej odsłonie Mega-Tour odrobił nieco strat jednak o wygranej nie mogło być mowy. W Akropolis ponownie najskuteczniejszymi graczami byli Radosław Radomski - 17 oraz Łukasz Wichłacz - 12. W zespole Mega-Tour zadebiutował Paweł Wysocki, który jeszcze w pierwszej kolejce występował w zespole Zet-Bud. Był najskuteczniejszym graczem zespołu z 24 punktami (5 razy za 3) ale potrzebował na to ogromnej liczby rzutów. Wyróżniał się też Patryk Milanowski zdobywca 18 punktów.

Zespoły Zet-Bud i Starlet to finaliści poprzednich rozgrywek a mecze między tymi zespołami zwykle były zacięte do ostatnich minut. Zanosiło się, że i tym razem będzie podobnie ponieważ mecz zaczął się od wyrównanej walki. W 2 kwarcie jednak zespół Zet-Budu zupełnie zaciął się w ataku i do ostatniej minuty tej części nie mógł trafić do kosza przegrywając tę część 15-2. W trzeciej kwarcie przewaga Starletu urosła nawet do 18 punktów. W tym momencie zespół Zet-Bud dopiero się odblokował i zaczął grać nieco skuteczniej. Intensywniejsza obrona, kilka wymuszonych strat i przewaga stopniowo topniała. Kiedy jednak schodziła poniżej 10 punktów odpowiadał Starlet, najczęściej Tomasz Kiełbasiński zdobywca 22 punktów nie pozwalając bardziej się zbliżyć. W ten sposób zespół Starletu objął prowadzenie w rozgrywkach.