Belka
Środa, 22 Maja 2019   imieniny: Julia, Wiesława, Helena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nokian Tyres w zestawieniu Dow Jones Sustainability World Index

Data publikacji: 2017-09-27, Data modyfikacji: 2017-09-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Nokian Tyres w zestawieniu Dow Jones Sustainability World Index

Nokian Tyres został uwzględniony w zestawieniu Dow Jones Sustainability World Index (DJSI), odnotowując znaczącą poprawę swoich wyników za 2017 rok. Ocena przyznana Nokian Tyres w ramach analizy zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju była niemal dwukrotnie wyższa niż średnia wyliczona dla całej branży. Firma Nokian Tyres zdobyła 78 punktów, czyli tylko o jeden punkt mniej niż najlepsza w branży spółka.

„Nasi pracownicy świetnie się spisali, wprowadzając udoskonalenia we wszystkich obszarach związanych ze zrównoważonym rozwojem firmy. Chcemy stać się pionierem zrównoważonego rozwoju w branży oponiarskiej. Nasze podejście znajduje odzwierciedlenie w naszych produktach, które są bezpieczne i ekologiczne. O naszym zaangażowaniu w tę kwestię świadczy również fakt, że Nokian Tyres został uwzględniony w rankingu DJSI World. To dla nas znak, że podążamy w dobrym kierunku. Mamy doskonałe warunki, aby dalej z powodzeniem rozwijać naszą działalność” – mówi Hille Korhonen, prezes i dyrektor generalny.

Nokian Tyres podejmuje długoterminowe działania w celu wypracowania społecznej odpowiedzialności biznesu w zakresie oferowanych produktów, działalności firmy oraz całej branży oponiarskiej. Od 2012 roku spółka publikuje raporty na temat zrównoważonego rozwoju zgodne z międzynarodowymi wytycznymi GRI. Jasno określone cele, jakie Nokian Tyres stawia sobie do 2020 roku w związku ze społeczną odpowiedzialnością biznesu, obejmują między innymi znaczące obniżenie oporu toczenia w oponach, zmniejszenie o 20% emisji COpodczas procesów produkcyjnych oraz przeprowadzenie audytu we wszystkich zakładach przetwórstwa kauczuku, z usług których korzysta. Oprócz tego firma będzie dalej podejmować działania dotyczące wszystkich aspektów związanych ze zrównoważonym rozwojem.

Nokian Tyres na liście firm z całego świata, które są najbardziej zaangażowane w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju

Dow Jones Sustainability Index (DJSI), indeks firm społecznie odpowiedzialnych, obejmuje coroczną ocenę dużych spółek notowanych na giełdzie przygotowywaną przez szwajcarską spółkę RobecoSAM. Z punktu widzenia inwestorów jest to bardzo wartościowa i kompleksowa ocena działalności podmiotów gospodarczych pod kątem zrównoważonego rozwoju. RobecoSAM bada, czy spółka działa zgodnie z zasadami społecznej odpowiedzialności, biorąc pod uwagę kryteria finansowe, społeczne i środowiskowe. Taka niezależna analiza dokonywana przez międzynarodowy podmiot zapewnia interesariuszom – klientom, inwestorom i pracownikom – rzetelny opis działań firmy podejmowanych z myślą o jej zrównoważonym rozwoju.

W 2017 roku RobecoSAM zaprosił do udziału w badaniu zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju ponad 3500 największych na świecie spółek notowanych na giełdzie z 47 krajów. W oparciu o tę analizę 10% podmiotów z najlepszym wynikiem uwzględniono w indeksie jako spółki najbardziej zaangażowane w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju w skali ogólnoświatowej. Poza Nokian Tyres w zestawieniu DJSI World pojawiło się sześć innych spółek z Finlandii. Jeżeli chodzi o sektor części samochodowych, Nokian Tyres jest jedyną firmą z krajów nordyckich uwzględnioną w tym zestawieniu.

Nokian Tyres, Źródło artykułu: infowire.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat kołobrzeski - powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w Kołobrzegu. W skład powiatu wchodzą gminy: Dygowo, Gościno, Kołobrzeg, Rymań, Siemyśl i Ustronie Morskie, zajmując powierzchnię 724,66 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią przede wszytskim Bałtyk i nadmorskie plaże, a także: rzeka Parsęta, lasy, port i dzielnica uzdrowiskowa czy wyspa solna. Do zabytków zaliczają sie: latarnia morska, wieża ciśnień, Akademia Rycerska, Baszta Lontowa, fortyfikacje twierdzy głównie z XVIII i XIX wieku, Pałac rodziny Brunszwickich w którym mieści się Muzeum Oręża Polskiego, łaźnia miejska, Bazylika Najświętszej Maryi Panny, Kościół parafialny Niepokalanego Poczęcia NMP czy Kościół Św. Jana Chrzciciela.

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na turystyce, przemyśle rolno - spożywczym z przetwórstwem ryb, a także drobnym przemyśle mechanicznym.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 6 i 11.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola