Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kołobrzeg - Starówka - Rzeka Parsęta

 
Stare miasto Kołobrzeg Kołobrzeg to zdecydowanie nie tylko plaża, port i inne atrakcje związane wyłącznie z morzem. To również miasto z ciekawą architekturą, a największe jej perełki są oczywiście schowane na Starym Mieście. Zwiedzając miasto, trzeba jednak pamiętać, że pod koniec II wojny światowej przez Kołobrzeg biegła linia frontu, w wyniku czego miasto zostało zniszczone w prawie 90%. Dlatego ocalałych zabytków nie jest tak wiele, lecz wydają się z tego względu jeszcze bardziej cenne. Obecnie, na miejscu Starego Miasta, powstała zupełnie nowa dzielnica zwana przez miejscowych Nową Starówką. Zwiedzanie powinniśmy zacząć od jednej z najstarszych uliczek miasta – Dubois. Na jej końcu znajduje się Baszta Prochowa - jedyny zachowany obiekt średniowiecznego systemu obronnego Kołobrzegu. Następnie, ulicą Ratuszową, warto przejść się na plac, gdzie stoi oryginalny neogotycki ratusz. Obok ratusza mamy bardzo ciekawą rzeźbę: obracającą się w łożysku wodnym ogromną kulę z czarnego granitu, symbol Ziemi. Dalej należy udać się w stronę rzeki Parsęty ulicą Emilii Gierczak, która jest przeznaczona wyłącznie dla ruchu pieszego. Tutaj możemy kupić pamiątki czy wypić dobrą kawę w jednej z kawiarenek --------------------------- Informacje ze strony: holidaycheck.pl/pi/ec3c31a2-73e6-34ae-9e51-d19a37fe4e08 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~ muzyka - "Beautiful music of the soul" Violin and Piano ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 


Maria Kalinowska {K2}
 
Data pliku video: 2017-07-07, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat kołobrzeski - powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w Kołobrzegu. W skład powiatu wchodzą gminy: Dygowo, Gościno, Kołobrzeg, Rymań, Siemyśl i Ustronie Morskie, zajmując powierzchnię 724,66 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią przede wszytskim Bałtyk i nadmorskie plaże, a także: rzeka Parsęta, lasy, port i dzielnica uzdrowiskowa czy wyspa solna. Do zabytków zaliczają sie: latarnia morska, wieża ciśnień, Akademia Rycerska, Baszta Lontowa, fortyfikacje twierdzy głównie z XVIII i XIX wieku, Pałac rodziny Brunszwickich w którym mieści się Muzeum Oręża Polskiego, łaźnia miejska, Bazylika Najświętszej Maryi Panny, Kościół parafialny Niepokalanego Poczęcia NMP czy Kościół Św. Jana Chrzciciela.

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na turystyce, przemyśle rolno - spożywczym z przetwórstwem ryb, a także drobnym przemyśle mechanicznym.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 6 i 11.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola