Belka
Wtorek, 19 Marca 2024   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

WYSTAWA FOTOGRAFII "NON OMNIS MORIAR" ELI WASZCZUK

Data publikacji: 2016-12-04, Data modyfikacji: 2017-03-27
A A AWydrukDrukuj  
 
WYSTAWA FOTOGRAFII

Wystawa fotografii Metropolis & Non omnis moriar jest specjalnym prezentem od autorki Eli Waszczuk dla widzów. Łączy ze sobą dwa światy. Jakie? Warto zobaczyć, zadumać się i przeżyć. Będą też miłe niespodzianki. Organizatorzy wystawy oraz jej autorka serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy w sobotę 10 grudnia o godz. 18:00 do GSW.

Wystawa Metropolis - Założeniem tej wystawy jest inicjalizacja wzajemnej wymiany doświadczeń w postrzeganiu bliskich kulturowo i etnicznie stolic krajów Europy Środkowej: Bratysławy, Budapesztu, Pragi i Warszawy. Projekt ma także na celu pokazanie różnic i podobieństw metropolii pokazanych na fotografiach, proponując odkrywanie na nowo miejsc, które spowszedniały poprzez upływający czas. Nałożenie odpowiedniej malarskiej faktury na fotografie znanych powszechnie elementów miejskiego krajobrazu, jest celowym zabiegiem powodującym zmianę ich postrzegania i sięga do podświadomości widza, powodując intuicyjne dostrzeganie niezauważalnych do tej pory szczegółów oraz walorów estetycznych krajobrazu. Estetyzacja fotografii malarską fakturą jest zabiegiem zamierzonym, zainspirowanym przez obrazy malarzy, Norblina, Canaletta a także van Gogha i tworzy nowe obrazy stwarzające wrażenie trójwymiarowości. Idea projektu zakłada poznanie odmienności kulturowych i lokalnych tradycji regionu, jak również możliwość zaznajomienia się z historią prezentowanych metropolii.

Wystawa Non omnis moriar

"Na każdym miejscu i o każdej dobie,
Gdziem z tobą płakał, gdziem się z tobą bawił,
Wszędzie i zawsze będę ja przy tobie,
Bom wszędzie cząstkę mej duszy zostawił ..."
A.Mickiewicz do M***

Sierpniowe, gorące popołudnie 2015 roku, godz. 14.10. Serce mojego męża zabiło po raz ostatni, a dusza odleciała… I cząstki tej duszy szukałam przez kilka miesięcy w ogrodzie, na przydomowej drodze i w lesie nieopodal…. I znajdowałam ślady Jego obecności w gałązkach i liściach, trawach i ostach przydrożnych, osłonecznionym szronie i płatkach śniegu na sośnie…. I pytałam dlaczego??? Bo gdy myśli się smutne kołaczą pytając o sens istnienia, na pociechę przecież "non omnis moriar" (nie wszystek umrę), coś po nas zostaje…

redakcja, Źródło artykułu: kolobrzeg.eu, Autor zdjęć: kolobrzeg.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    Powiat kołobrzeski - powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w Kołobrzegu. W skład powiatu wchodzą gminy: Dygowo, Gościno, Kołobrzeg, Rymań, Siemyśl i Ustronie Morskie, zajmując powierzchnię 724,66 km kw.

    Atrakcje turystyczne stanowią przede wszytskim Bałtyk i nadmorskie plaże, a także: rzeka Parsęta, lasy, port i dzielnica uzdrowiskowa czy wyspa solna. Do zabytków zaliczają sie: latarnia morska, wieża ciśnień, Akademia Rycerska, Baszta Lontowa, fortyfikacje twierdzy głównie z XVIII i XIX wieku, Pałac rodziny Brunszwickich w którym mieści się Muzeum Oręża Polskiego, łaźnia miejska, Bazylika Najświętszej Maryi Panny, Kościół parafialny Niepokalanego Poczęcia NMP czy Kościół Św. Jana Chrzciciela.

    Gospodarka powiatu oparta jest głównie na turystyce, przemyśle rolno - spożywczym z przetwórstwem ryb, a także drobnym przemyśle mechanicznym.

    Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 6 i 11.
     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola