Belka
Wtorek, 16 Października 2018   imieniny: Florentyny, Ambrożego, Gawła
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Pasowanie pierwszaków z Morskiej Krainy

Data dodania: 2018-10-12
W dniu 12 października 2018 roku odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych Prywatnej Szkoły Podstawowej Morska Kraina w Kołobrzegu. W trakcie uroczystości Prezydenta Miasta Janusz Gromek z&#... więcej »
 
 

Najpiękniejsza kołobrzeska fortyfikacja - Morast

Data dodania: 2018-10-12
Byli tacy, którzy w to nie wierzyli. A jednak. Z końcem września dobiegł końca remont Reduty Morast, XVIII-wiecznej fortyfikacji Twierdzy Kołobrzeg, znajdującej w się w Porcie Jachtowym. I... więcej »
 
 

Prezydent Miasta podpisał list intencyjny...

Data dodania: 2018-10-11
Dnia 10 października 2018 roku w Koszalinie został podpisany list intencyjny deklarujący podjęcie wspólnych działań na rzecz realizacji projektu REGIOBIKE - Koncepcja roweru regionalnego. List ... więcej »
 
 

XI Mistrzostwa Polski Leśników w Piłce Siatkowej

Data dodania: 2018-10-09
W dniach 8-12 października 2018 r. w Hali Milenium rozgrywać się będą XI Mistrzostwa Polski Leśników w Piłce Siatkowej. O miano Mistrza Polski będzie rywalizować 18 drużyn. ... więcej »
 
 

Zawodnicy Kołobrzeskiego Stowarzyszenia Łuczników...

Data dodania: 2018-10-04
W dniu 4 października 2018 roku Prezydent Miasta Janusz Gromek spotkał się z zawodnikami Kołobrzeskiego Stowarzyszenia Łuczników "MEWA". Podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Łucz... więcej »
 
 

Pasowanie uczniów klas pierwszych SP nr 1

Data dodania: 2018-10-04
W dniu 3 października 2018 roku odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kołobrzegu. W trakcie uroczystości Prezydenta Miasta Janusz G... więcej »
 
 

Częstotliwość odbioru odpadów

Data dodania: 2018-10-04
Szanowni Mieszkańcy, Referat Gospodarki Odpadami przypominam, że zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Kołobrzeg (http://zielony.kolobrzeg.eu/dzial-plikow/func-start... więcej »
 
 

Wykaz słupów ogłoszeniowych przeznaczonych na...

Data dodania: 2018-10-02
Wykaz słupów ogłoszeniowych przeznaczonych na bezpłatne umieszczanie urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów wszystkich komitetów wyborczych w wyborach do organów stanowi&#... więcej »
 
 

Samorząd przyjazny przedsiębiorcom

Data dodania: 2018-10-02
Kołobrzeg to kolejne miasto, które przystąpiło do Programu - "Samorząd przyjazny przedsiębiorcom" organizowanego przez Fundusz Pomerania! 28 września 2018 roku Kołobrzeg jako kolejne mi... więcej »
 
 

Podpisane porozumienie w sprawie udziału w...

Data dodania: 2018-09-28
Dnia 28 września 2018 roku Prezydent Miasta Janusz Gromek wraz z Członkiem Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anną Mieczkowską podpisał porozumienie w sprawie udziału w projekcie pn.... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 100
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat kołobrzeski - powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w Kołobrzegu. W skład powiatu wchodzą gminy: Dygowo, Gościno, Kołobrzeg, Rymań, Siemyśl i Ustronie Morskie, zajmując powierzchnię 724,66 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią przede wszytskim Bałtyk i nadmorskie plaże, a także: rzeka Parsęta, lasy, port i dzielnica uzdrowiskowa czy wyspa solna. Do zabytków zaliczają sie: latarnia morska, wieża ciśnień, Akademia Rycerska, Baszta Lontowa, fortyfikacje twierdzy głównie z XVIII i XIX wieku, Pałac rodziny Brunszwickich w którym mieści się Muzeum Oręża Polskiego, łaźnia miejska, Bazylika Najświętszej Maryi Panny, Kościół parafialny Niepokalanego Poczęcia NMP czy Kościół Św. Jana Chrzciciela.

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na turystyce, przemyśle rolno - spożywczym z przetwórstwem ryb, a także drobnym przemyśle mechanicznym.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 6 i 11.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola